2010/07/01

piękna i bestia.


Kolejny wieczór nad książkami i koleny wieczór lata spędzony odwrotnie od zamierzeń i zimowych deklaracji. Najgłupsze jest nie dotrzymywanie słowa samemu sobie. Żałosne. Trzydzieści jeden lat i wciąż na studiach. Wczoraj rozmawiałem z ważnym dla mnie fotografem, ktory powiedział, że w twórczości, jeśli nie przesz do przodu, to jest to regresem. Nie ma opcji przystanku. A moje Toyo wciąż do mnie nie przyjechało, mimo że z Tokyo do Warszawy doszło w 2 dni, a z Wawy do mnie nie może w pięć. Drugą rzeczą jest to, że dzisiaj pomyślałem, że było by super pojechać pociągiem do Drezna. Szyny, ekologicznie, mniej zmęczony, bardzo szybko, nowy piękny skład, synek szczęśliwy - bo na szynach... Nic z tego. 170 zł bilet w jedną stronę. W obie strony za dwoje dorosłych 680 zł. Ale synek (bo do lat 4) ma przejazd za darmo. Znajomy używa BMW 750i, model z tego roku, 4.4 litra, V8 itd. Wyjazd na Mazury z Wrocławia i z powrotem kosztował 1000 zł za 1400 km (na dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci). Wynik jest prosty: jak chcesz szybko i tanio jeździć na dalsze wyjazdy, kup BMW 750i. Jak jesteś mniej zamożny, wybierz opcję z silnikiem z zapłonem samoczynnym.

5 comments:

galazinka said...

Polecam wyprawę rowerową ;)
lub podpięcie się pod wycieczkę z jakiejś szkoły artystycznej.
Wtedy wychodzi ok. 50 zł. na głowę w obie strony :>

aha - fajna ta "piękna"

peknieta szybka said...

uwielbiam te pociągowe zdjęcia, sam mam ich mase :D

j. said...

Kurczę, zawsze w zimie jest za ciemno, za zimno i za mokro, a w lecie okropnie gorąco i straszne kontrasty. Jeśli chodzi o wymówki to jestem mistrzem, więc ani nie mam zdjęć, ani czystego sumienia...

e-latawice said...

za:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=6384
"Reaktywacji połączenia towarzyszy wprowadzenie ofert taryfowych pod wspólną nazwą Drezno – Wrocław Regio Specjal uwzględniających różne oczekiwania klienta – promocje: Singiel, Rodzina i Grupa. Dzięki temu np. 5 - osobowa rodzina może wybrać się na trzydniową wyprawę do Drezna za 59 euro, co w przeliczeniu na 1 osobę daje mniej niż 12 euro (całkowity koszt przejazdu „tam i z powrotem”). Na taką eskapadę mogą się wybrać maksymalnie 2 osoby dorosłe z maksymalnie trojgiem dzieci w wieku poniżej 13 lat. Z promocji grupowej za 79 euro może korzystać do 5 osób, bez ograniczeń wiekowych. Podróżni indywidualni korzystający z oferty w wersji Singiel mają do wyboru klasę 1 (55 euro) lub 2 (39 euro"

* said...

Wszystko git, tylko dlaczego pani w informacji sama nie zaproponuje takiego rozwiązania gdy dzwoni klient z pytaniem, jak miło i tanio dojechać do Drezna i wrócić wraz z żoną i półtorarocznym dzieckiem.