2018/07/10

Borów/Markt-Borhau

1914-1918 war monument coverted into chapel, Borów/Markt-Bohrau, 10.07.2018
Denkmal 1914-1918 przebudowany na kapliczkę, Borów/Markt-Bohrau, 10.07.2018

House at 12 Wrocławska Street, Borów/Markt-Bohrau, 10.07.2018
Budynek przy ulicy Wrocławskiej 12, Borów/Markt-Bohrau, 10.07.2018

Odstępstwo od reguły, z którego jestem zadowolony. Zrobiło się dzisiaj ładne światło i pojechałem do Borowa, niecałe 30 km ode mnie. Często mijam tę sporą wieś jadąc szosą w kierunku Ślęży czy wracając z Gór Sowich i wiele tutaj pięknych rzeczy przykuwało moją uwagę. Denkmal jednak wpadł mi w oko dopiero w marcu, kiedy już bardziej się im wszystkim przyglądałem szukając perełek do kolekcji. Nie lubię zbyt liści na drzewach, bo przy tym trybie pracy i lekkim podmuchu wiatru nie są zamrożone, tylko jakieś takie rozmazane. Kiedyś to nie robiło różnicy, bo i tak tego nie było widać, tylko głównie cieszyłem się, że laborant nie spierdzielił mi kolejnej partii materiału. A teraz jest D810 i Sigma Art i Irix i jak coś jest, to to jest i widać i mam spokój. Albo nie mam. Dzisiaj akurat jest bezwietrznie i Słońce ponad niezbyt grubą warstwą chmur, więc chcąc dać odpocząć zmasakrowanym czworogłowym mięśniom wsiadłem w auto z aparatem i statywem. I to był bardzo dobry pomysł. 

Denkmal - kolejny na liście - wejdzie do kolekcji. A ten budynek zawsze chciałem sfotografować. Narasta we mnie jakaś obawa, że on zniknie, bo jego stan wydaje się pogarszać.

W samym centrum wsi stał jeszcze jeden denkmal z wojen śląskich, ale nie został po nim ślad...

Nie do cholery! - A właśnie, że został. Paczcie tu, środkowe zdjęcie:


 A teraz tu - to zauważyłem dzisiaj pod kościołem i wszystko tu - jak widać - nie pasuje:


Przecież to jest kolumna z fragmentów Kriegerdenkmala! Tylko zrobiłem to telefonem, choć przymierzałem się ale jakoś nie wiedziałem po co miałbym zrobić to zdjęcie. Jutro wracam do Borowa.

No comments: