2011/10/06

wystawyNo to jest. Autobiografia w Oławie do oglądania już od jutra, ale wernisaż za tydzień, 14.10.2011 - tak wyszło. W każdym razie zapraszam na wernisaż. Natomiast już jutro w Muzeum Śląska Opolskiego wraz z Łukaszem Biedermanem będziemy uprawiać przedwyborczą agitację - po otwarciu naszej małej wystawy - na jeden temat, ale prezentować będzie dwie kompletnie różne estetyki - będziemy rozmawiać, jaki ten kraj jest podły, ale zarazem fotogeniczny.

W naszej pracy - niezależnie od siebie - zajęliśmy się kwestią wypoczynku. Ponieważ jesteśmy mniej więcej w tym samym wieku, więc cud dzieciństwa przypadł na komunę i ośrodki FWP, często mieszczące się specyficznych budynkach i mających specyficzny klimat. Z tego Łukasz rozliczy swoją pamięć wobec aktualnej rzeczywistości. Ja natomiast wezmę pod lupę aktualną dyscyplinę wypoczynkową. 22 lata powracania do barwnej rzeczywistości pozornie zalepia dziury dawnych kompleksów, spod których zaczynają świecić nowe i bardziej wściekłe.

O tym niewielkim fragmencie życia kraju w środku kontynentu opowiemy przy pomocy 33 zdjęć. Te 33 zdjęcia to z kolei rozliczenie ważnej części naszego życia.

2 comments:

przystankowa said...

Zapowiada się ciekawie!

Może poobserwujemy się wzajemnie? :)

Rzaba said...

przystankowa , ale mnie ubawiłaś! :D