2010/11/07

onewayvision
Wszystko dzisiaj było idealne, gdyby nie deszcz. Czekałem na mgłę. Już teraz może jej nie być w ogóle, budowa mostu przeniosła się na drugą stronę. Może to i lepiej? Teraz już nie muszę wyczekiwać mgły, a za każdym razem, gdy się pojawi, to ja nie będę się denerwować sam na siebie, że nie mogę właśnie teraz zrobić "tej" foty. Chociaż nic straconego. Od drugiej strony też może być ciekawy ten most. Byle we mgle. Czyli dalej będę jej wyczekiwać.

Poranny widok z okna mojej pracowni był obiecujący, ale deszcz skutecznie mi przeszkadzał. Dwie lokacje, ale też wiele "obadanych" i rozwojowych. Odwiedziłem kilka dawno nieodwiedzanych miejsc. Mam masę takich lokacji, które od dziecka mnie intrygowały - wyłapałem je gdzieś jadąc w aucie i obiecywałem sobie, że do nich wrócę. Do tej pory tak mam. I wiecznie odkładam ich odszukanie, ale gdy już do tego dojdzie, to i przyjemność większa. Nawet, gdy wcale nie jest ciekawie, to jest ciekawie. Zawsze jest ciekawie.

Warto zwrócić uwagę na 4 fotę. Tak się w tym kraju dba o ładny widok na głównym skrzyżowaniu ulic. Może w końcu dojdzie do sytuacji, w której ktoś weźmie odpowiedzialność za wygląd miast? Może nawet będzie to ktoś z odpowiednim wykształceniem? Może reklamy będą mogli robić zawodowcy? Ten kraj, to miejsce - choć bardzo je lubię - zaczyna zamieniać się w koszmar. Wszystko da się okleić folią albo siatką łan-łej wiżyn.

Szkoda, że takie samo gówno jest obecne w miejscach, które mogły by być narodowym skarbem, albo maszynką do robienia kasy na naturalności. Nawet Karpacz nie może już wyglądać jak należy. Albo niby alpejskie chaty w polskim rozumieniu lat 60. i 70., albo szpetny hotelowy moloch producenta tanich ciastek z brzydkim logo.

10 comments:

lukaszbiederman said...

1. super, że dałeś radę się ruszyć - mgła wróci i most może wyjdzie nawet jeszcze lepiej.
2. czwarta fota - wymiękłem !!
3. onewayvision - super tytuł na cykl fot o kraju tonącym w morzu syfnej i nachalnej reklamy, która wydarła się człowiekowi spod jakiejkolwiek kontroli
4. pozdro !!

Lokalny Artysta JR. said...

No to zróbmy akcje i na blurba:) mysle że kilka osób by sie przylaczylo

Anonymous said...

znam kogos, kto by sie przylaczyl - Martin, ale nie chce mi sie logowac

lukaszbiederman said...

no to rozglądamy się i pstrykamy. jak coś zacznie wychodzić, można zrobić grupę na flickrze, żeby materiał był w jednym miejscu.

Anonymous said...

no to robimy. nadszedł czas syfu, więc do roboty. Ja nie kumam się na flikrze, to czy możecie założyć grupę? - Wojtek, ale nie chce mi się logować bo mam długi login i jestem przy nie swoim kompie.

Anonymous said...

i żeby było bardzie traszowo i modnie, to zrobię to komórką:)

kamilko said...

spsuły się linki do fotek - protestuję! nie zdążyłem zobaczyć foty nr4

kacha said...

zdjęcie nr 4 to "cudowne" skrzyżowanie w Jelczu, codziennie mijam je co najmniej dwa razy...z pewnością ma destrukcyjny wpływ na moją wrażliwość i pogłębiający się brak empatii
(zwłaszcza dla kolejarzy)

i pomyśleć, ze parę kilometrów dalej można zapomnieć o brzydocie miasteczka i podziwiać czaple, żurawie i bieliki...

pozdrawiam -:

Lokalny Artysta JR. said...

to aż dziw, że się nie znamy...

Lokalny Artysta JR. said...

:)