2008/02/27

Sztuka jest jedna

...i weźcie wszyscy durni pseudoartyści, którzy wystawiacie swoje wykwity w galeriach wśród wiwatującego tłumu idiotów, weźcie sobie przykład.
Andy stoi ponad kretynizmami redagowanymi pieczołowicie przez krytyków, ponad dumą dyplomów i ponad oklaskami wysyłanymi przez
niczego nieświadomych widzów, którzy kupują to, co im się pokaże.

Pokażcie artyści, że jesteście coś warci, nim po dwudziestu latach życia zrobicie retrospektywne wystawy. Udowodnijcie, że Wasza praca przetrwa próbę czasu i będzie coś znaczyć po 10, 20, 50 latach. Wtedy jednak będzie za późno, bo nie będzie z tego zabawy.

Żółte szpileczki, na czarnych rajstopach nie wniosły do mojego życia nawet cienia wyższej kultury. Im młodsi twórcy wchodzą na salony tym gorsze prace widać w przestrzeni. Nie ma już szaleństwa, nie ma warsztatu, nie ma pomysłu. Jest egocentryzm. Jestem ja i moja sztuka odczytana z kart wikipedii. Na ścianie flaga biało-czerwona, na niej napis: "Pierdolcie Się". To najlepszy sposób, by znaleźć się na rynku wysokiej sztuki.

Poniższy film znalazłem na Youtube.com
Polecam wsłuchać się w to, co mówi ten szkocki twórca i jak mówi. Nie wiem kto jest autorem filmu.


1 comment:

Anonymous said...

http://markonzo.edu http://jguru.com/guru/viewbio.jsp?EID=1534477 http://www.codeplex.com/site/users/view/infraredheaters sheefer http://www.community.rai.it/users/view/deltafaucets http://blog.bakililar.az/helzbergdiamonds/ demographics http://blog.tellurideskiresort.com/members/Ashley-Furniture.aspx http://peachyforum.com/members/Biofreeze.aspx evacuation http://aviary.com/artists/Infrared-Sauna http://www.soundclick.com/members/default.cfm?member=prilosec gazette